Další zvyk, který sabotuje vaše úsilí, když se chcete zbavit tuku na břiše, úzce souvisí s tím, že váš spánek je nekvalitní. To znamená, že jeho trvání je krátké.

„Nedostatečný nebo nekvalitní spánek může narušit hormonální rovnováhu, ovlivnit chuť k jídlu a metabolismus. Nedostatek spánku souvisí i se zvýšenou chutí na cukr a kalorická jídla,“ vysvětlil fitness trenér.

Sedavý a alkohol, hlavní příčiny

Máte sedavý způsob života, pak musíte vědět, že zpomaluje váš metabolismus a snižuje spotřebu kalorií. Victoria Brady tvrdí, že tento nezdravý zvyk lze odstranit pomocí budíků nastavených na telefonu. V podstatě vám připomíná, že je čas vstát z gauče a cvičit. Studie ukázaly, že sedavý způsob života může doslova zabíjet, nejen zabránit ztrátě břišního tuku.

Potraviny s vysokým obsahem sacharidů, nezdravých tuků a přidaných cukrů vám k hubnutí nepomohou. Naopak je to snadný způsob, jak přibrat a mít velké břicho.

Přehánění koktejlů je podle health.com dalším důvodem, proč se nezbavujete břišního tuku.

„Velká konzumace alkoholu je výzvou pro redukci tuku v horní a dolní části břicha. Koktejly obsahují hodně kalorií. Alkohol navíc zvyšuje vaši chuť k jídlu a vy nakonec sníte více. A spalování tuků je zablokováno, protože tělo upřednostňuje metabolismus alkoholu a ne spalování tuků ve vašem těle,“ řekla Lisa Young, nutriční specialistka.

Genetické a hormonální faktory jsou tím posledním důvodem, proč se tuku na břiše nezbavíte.

„Někteří lidé, jako třeba já, mají genetické předpoklady k tomu, že mají přebytečný břišní tuk. Hormonální nerovnováha, jako je inzulinová rezistence nebo vysoká hladina estrogenu, může ztížit ztrátu břišního tuku,“ dodala Victoria Brady.