Jak Nutriscore funguje? Celá pravda o novém označení potravin: lobby, příklady potravin a nepotravin z Itálie

Itálie je nadále důrazně proti přijetí Nutri-score, označení semaforu, které již bylo přijato ve Francii a dalších zemích. Důvodem je, že penalizuje výrobky „made in Italy“, ale v sázce jsou i zájmy potravinářských lobby. Téma bylo také probráno v nejnovější epizodě Report on Rai 3

Promluvme si znovu Nutriscore, semaforové označení potravin zrozené ve Francii a velmi sporné v Itálii. Příležitost poskytuje nová služba Report, odvysílaná včera na Rai 3 s názvem „válka etiket“, který zdůraznil některé zajímavé pozadí problému.

I my v greenMe se již nějakou dobu zabýváme novým označováním potravin, nejen že mluvíme o jeho fungování a klasifikaci potravin, ale také vás informujeme o nejnovějších rozhodnutích v této věci ze strany Evropy.

Pojďme si tedy shrnout dnešní situaci.

Nutriscore, jak to funguje?

Pro ty, kteří to ještě neznají, je Nutriscore apotravinový štítek vytvořený ve Francii a vědecky ověřené. Je založeno na algoritmu a funguje jako semafor složený z 5 písmen (od A do E) a 5 barev (od tmavě zelené po červenou), které jediným hodnocením označují, jak zdravé je dané jídlo.

Zelené A je maximální skóre, které může produkt (například voda) získat, zatímco červené E označuje produkty s méně zdravými přísadami.

Posudek zohledňuje obsah cukrů, soli, nasycených tuků (látky, jejichž přítomnost je penalizována) nebo naopak ovoce, luštěnin a dalších prospěšných látek (které zvyšují skóre).

Čtěte také: Nutri-Score: přijetí označení semaforu v EU, které penalizuje italské výrobky, je stále blíž

Cílem je zjevně pomáhat spotřebitelům informovaně nakupovatomezující konzumaci potravin, které by mohly být zdraví škodlivé a které by proto měly být v rámci zdravé výživy omezeny.

Podporováno zejména WHO a Evropou, která jej hodlá rozšířit do všech členských zemí (už se používá ve Francii a Belgii), Proti Nutriscore se však ostře staví Itálie což se okamžitě projevilo proti zavedení tohoto označení, které má tendenci příliš penalizovat produkty „made in Italy“.

Možnost, že Nutriscore dostane v EU zelenou, postavila italské průmyslníky do válečné situace. Ve skutečnosti existuje velký obrat společností, které jsou vystaveny riziku takového označení.

Jaké jsou příklady potravin s Nutriscore?

Mezi „zelené“ produkty patří těstoviny, luštěniny a chléb ale uzená masa, sýry a pochutinynapříklad, mají oranžovou nálepku.

Mozzarella, některé sušenky a některé ovocné šťávy však dosahují pouze žluté barvy.

Ale jak uvádí Reportdejte si pozor na označení některých potravin červenou značkou, protože okamžitě vzniknou potravinové lobby. Například, jak můžete vidět na obrázku na obálce, pokud by bylo Nutri-score aplikováno v Itálii, mnoho produktů Ferrero by mělo na etiketě výrazné E (není náhoda, že Ferrero je proti jeho přijetí).

Jak vysvětlil tvůrce Nutri-score Serge Hercberg, emeritní profesor výživy na univerzitě Sorbonna Paris Nord:

dokonce i ve Francii lobby producentů odmítla Nutri-score na obranu svých zájmů a často ji podporovali politici. Ale tváří v tvář vědeckým důkazům bylo v roce 2017 ve Francii zavedeno označení semafor, i když dobrovolně. Dokonce i dnes to některé nadnárodní společnosti jako Ferrero, Lactalis, Coca Cola nadále odmítají.

Skutečnost, kterou je třeba zvážit, je přesně ta Nutri-skóre je založeno na vědeckých důkazech ale italská vláda to nadále považuje za špatný nástroj, protože slovy ministra zemědělství Francesca Lollobrigida:Neslouží k informování, slouží k ovlivňování“.

Co má parmazán a Coca Cola společného s Nutriscore?

V poslední době došlo ke zvláštní kontroverzi ohledně nového algoritmu Nutriscore, který vyhodnocuje nápoje, např. Sycené nápoje, jako je Coca Cola Zero, byly klasifikovány stejně jako mléko (oba s C), ale je jasné, že tyto dva produkty nejsou srovnatelné.

Přečtěte si také: Plnotučné mléko je jako Coca Cola Zero, podle nového algoritmu Nutri-Score

I sýry s CHOP jsou ve velkém riziku pokud je přijata Nutriscore. Existuje obava z kolapsu spotřeby mnoha sýrů klasifikovaných oranžovou barvou a písmenem D, včetně parmazánu a grana padano.

Také hrozí, že vymizí některá typická tradiční italská jídla, jako jsou těstoviny cacio e pepe. Čtěte také: Nutri-Score: 10 typických jídel italské gastronomie, u kterých hrozí, že zmizí s nálepkou „semafor“

Mnoho diskuzí vyvolávají také etikety produktů rostlinné olejejak ve Zprávě připomněl Emanuele Marconi, ředitel Crea – rady pro zemědělský výzkum:

Extra panenský olivový olej je přirovnáván k řepkovému oleji, slunečnicovému oleji s vysokým obsahem kyseliny olejové, rafinovaným olejům.

Ale Algoritmus je pravidelně aktualizován skupinou vědců pocházející ze zemí, které daly označení zelenou, a neustále vylepšují systém hodnocení potravin. To se děje, jak vysvětlil Laurence Doughan z belgického řídícího výboru Nutri-score, když jsou například publikovány nové „odhalující“ studie v oblasti výživy. Odborník také připomíná, že vzhledem k jeho výhodám olivový olej přešel z D do C a nyní se stane B.

Nutriscore, jaká je pozice Itálie?

Boj proti Nutri-skóre u nás pokračuje a je průřezový. Mluví se o obraně „made in Italy“, ale za touto „vlajkou“ se nepochybně (i) ​​skrývají zájmy výrobců.

Itálie navrhuje Baterie NutrInform, štítek, který vysvětluje nutriční složení prostřednictvím 17 různých čísel a procent. Mluvili jsme o tom v následujícím článku: Etikety potravin, zelená pro italský „bateriový“ systém místo francouzského semaforu. Chraňte dokonalost vyrobené v Itálii

Italská značka Zpráva však upozorňuje, není vytvořen nezávislými vědci, jak se to stalo ve Francii pro Nutri-score, ale pod záštitou Federalimentare, která sdružuje všechny společnosti v potravinářském sektoru. Jsou za tím pouze 3 italské studie, které hodnotí subjektivní vnímání spotřebitele, z nichž 2 byly financovány Federalimentare.

Štítek na baterie, který obsahuje mnohem více informací, je již přítomen v některých produktech Ferrero a Barilla, ale spotřebitelé dotazovaní novináři Reportu uvedli, že štítek na semaforu je na první pohled okamžitě jasnější a srozumitelnější, tedy hodně sporné Nutriscore.

Závěry

Etikety na potravinách jsou nepochybně ožehavým tématem a nemáme jedinou odpověď, abychom mohli ověřit jednu metodu spíše než druhou a možná je pravda uprostřed. Například jsme vám řekli o studii, kterou odhalil některé stinné stránky Nutriscore. Přečtěte si také: Nutri-score, nezávislé šetření odhaluje stinné stránky označení „semafor“ na potravinářských výrobcích

Faktem je, že spotřebitelé by kromě Nutri-score nebo baterie Nutrinform měli být schopni číst etiketu na potravině, aby pochopili, co koupit, co nechat v regálech nebo v každém případě přinést na stůl, možná je konzumovat s extrémní mírou. .

Sledujte nás na telegramu | Instagram | Facebook | Tik tak | Youtube

Zdroj: Zpráva

Přečtěte si také:

Loading...
begonie