Jak odstranit skvrny od make-upu z oblečení. Jednoduchý trik, který dělá zázraky

Často se může stát, že když se oblékáme nebo svlékáme, zašpiníme si oblíbené oblečení od líčidel. Podkladová báze a rtěnka jsou ty, které nejčastěji končí na oblečení. Pokud k tomu došlo, nemusí to nutně znamenat, že je oděv ohrožen. Jak vyčistit skvrny od make-upu z oblečení a co dělat, jakmile dostanete špinavý kus oblečení.

Proč je důležité vyprat oblečení ihned po potřísnění

Světlé oblečení může být velmi náročné. Stačí chvilka nepozornosti, aby získali nějaké viditelné, těžko odstranitelné skvrny. K nejobtížnějším látkám způsobujícím skvrny patří káva, džusy, víno, ovoce a zelenina, tuk, ale i líčidla.

Čtěte také: Banální směs, která odstraňuje skvrny od potu. Co vlastně musíte na skvrny nanést, účinky jsou úžasné

Téměř na každý typ skvrn existuje protijed. Pokud lze některé stopy nečistot velmi snadno odstranit pouze vodou a mýdlem, u jiných musíte trvat trochu více a používat k tomu určené produkty. Kromě správných přípravků je důležité oděv vyprat co nejrychleji. Čím déle zůstane špinavá, tím více se skvrna usadí do látky.

Do této kategorie spadají skvrny způsobené make-upy. Vaše oblíbené topy, košile nebo šaty se mohou snadno ušpinit od podkladové báze nebo rtěnky, když si je oblékáte nebo sundáváte.

Čtěte také: Jak odstranit mastné skvrny z kuchyňských utěrek. Jednoduché triky, které vám pomohou se tohoto problému okamžitě zbavit

Jak odstranit skvrny od make-upu z oblečení
Skvrny od make-upu na oblečení lze snadno vyčistit

Jak odstranit skvrny od make-upu z oblečení

Kromě komerčních produktů, věnovaných problematickým skvrnám, můžete použít i další triky k odstranění stop make-upu z oblečení. Účinnou a šikovnou metodou je použití micelární vody. Obecně se používá jako odstraňovač make-upu, ale lze jej použít i na oblečení. Stejně jako rozpouští make-up produkty na pleti, dokáže odstranit i skvrny, které zanechávají na oblečení.

Čtěte také: Jak vyčistit skvrny od kávy z koberce, oblečení nebo zdi. Geniální trik, který musíte znát

Na rozdíl od jiných odličovacích přípravků je micelární voda bezbarvá a neobsahuje olej. Při aplikaci na oblečení tedy nešpiní. Naneste několik kapek micelární vody na skvrnu od make-upu, abyste ji zakryli. Jemně rozetřete měkkým hadříkem nebo odličovacím diskem. V případě potřeby přidejte více micelární vody a poté oblečení vyperte na obvyklý program.

A na odstranění skvrn od make-upu je účinný alkohol. Naneste trochu lihu nebo bílého alkoholu na značky make-upu na oblečení a nechte pár minut působit. Poté přidejte pumpičku tekutého mýdla a omyjte teplou vodou. Stopy po make-upu se kombinací alkoholu a mýdla rozpustí, ale nemusí zcela zmizet. Vložte oblečení do pračky a nastavte běžný program.

Zůstaňte v obraze s nejnovějšími exkluzivními materiály a novinkami o všem, co vás zajímá, na našem kanálu WhatsApp!

Loading...
begonie