Jakých 6 potravin byste rozhodně neměli ohřívat v mikrovlnné troubě?

V moderních kuchyních se mikrovlnky staly skutečnými pomocníky.

Díky nim můžete jídlo rychle rozmrazit, ohřát i uvařit některá jídla.

Shodují se ale na tom, že ne všechna jídla lze touto kuchyňskou vychytávkou ohřívat.

Některé mohou po zahřátí v mikrovlnné troubě způsobit značné poškození zdraví.

Slepičí vejce

Internet je plný mnoha receptů na téma „Jak rychle uvařit vejce v mikrovlnné troubě“. Metody jsou zajímavé a pohodlné jen na první pohled.

Faktem je, že během procesu zahřívání se protein uvnitř skořápky rozšiřuje. Na tomto pozadí se zvyšuje tlak a vytváří se velmi horká pára.

Pokud potřebujete oloupat vejce ihned po mikrovlnné troubě, můžete skončit s tím, že vám jednoduše exploduje v rukou a zanechá špína a nečistoty všude ve vaší dlani.

Maso

Hospodyňky se neustále potýkají se situací, kdy potřebují k přípravě pokrmu rychle rozmrazit maso. Ale dělat to v mikrovlnné troubě je velmi špatný nápad, i když je vybavena režimem rozmrazování.

Prudká změna teploty a rychlé tání vyvolají růst patogenních bakterií na produktu. Při pozdějším použití při vaření existuje vysoká pravděpodobnost otravy jídlem nebo infekce.

Brambor

Ohřívat porci brambor v kuchyňském přístroji také není nejlepší nápad. Proces zahřívání podporuje hydrolýzu.

Bramborový škrob, který je mu vystaven, negativně ovlivňuje fungování žaludku a slinivky břišní a způsobuje chronická onemocnění.

Jogurt a kefír

Nejen tyto dva produkty, ale jakékoli fermentované mléčné produkty mají zakázáno ohřívat v mikrovlnné troubě.

Faktem je, že obsahují biliony prospěšných mikroorganismů, které mají pozitivní vliv na zdraví střev.

Pokud se takový výrobek zahřeje, aby nepil studený, starající se o zdraví krku, stane se zbytečným. Navíc, pokud je přehřátý, může se zkroutit a nakonec způsobit otravu.

Klobásy

Tento typ výrobků obecně poškozuje lidské zdraví kvůli skryté soli, konzervantům, cukrům, zvýrazňovačům chuti a používání nekvalitní sóji místo pravého masa.

Vaření je však stále vhodnější než ohřívání v mikrovlnné troubě. Při tomto způsobu zahřívání se uvolňuje velké množství cholesterolových kyselin, které se usazují na stěnách cév, čímž se zvyšuje riziko srdečních onemocnění.

Pálivé papriky

Ohřívání nádobí v mikrovlnné troubě, které obsahuje jako přísadu pálivou červenou papriku, není dobrý nápad.

Pokud je pepře hodně, pak hrozí, že se do vzduchu uvnitř mikrovlnky uvolní kapsaicin, látka zodpovědná za štiplavost produktu.

Jakmile se nahromadí ve vzduchu uvnitř trouby, bude mít podobný účinek jako pepřový sprej. Otevření dvířek může způsobit popáleniny sliznic očí a nosu.

Ohřívání jídla v mikrovlnné troubě je pohodlný proces. Ale ne všechny potravinářské produkty mohou být podrobeny takovému zpracování a nakonec se stanou zdraví nebezpečnými.

Loading...
begonie