Odborník hovořil o jednoznačném vlivu rychlého občerstvení a sladkostí na lidské zdraví

Pokud se potýkáte s kožní vyrážkou, pak první věc, na kterou byste měli myslet, je: co jím?

Protože jakákoli vyrážka je špičkou ledovce, hlavní příčina se nejčastěji nachází uvnitř, a to jsou problémy s trávicí soustavou.

Více nám prozradí odborník z online publikace BelNovosti Vladimír Plachotin – plastický chirurg.

Možná pro vás teprve začínají, protože jste ještě příliš mladí na to, abyste měli nějaké vážné nemoci. A může za to vaše láska k rychlému občerstvení a sladkostem.

Konzumace potravin s vysokým obsahem cukru aktivuje zánětlivé procesy na kůži. Pokud neomezujete sladkosti a smažená jídla, nedivte se novým pupínkům na obličeji. Cukr a akné na obličeji jsou vzájemně propojené věci.

Pokud jde o rychlé občerstvení, pravděpodobně jste už nejednou slyšeli, že jde o nezdravé jídlo. Speciálně pro vás rozeberu, o co přesně jde. Hlavním problémem rychlého občerstvení je přítomnost potravinářských přídatných látek, barviv a trans-tuků. Zvýrazňovačem chuti je například glutaman sodný, který je štědře dodáván naprosto všem produktům rychlého občerstvení.

Právě tato chemická sloučenina způsobuje u lidí závislost a je zodpovědná za naši touhu po tomto nezdravém jídle. Bez této potravinářské přídatné látky se již žádný produkt nezdá tak chutný a dokonce nevýrazný. Další složkou, bez které se neobejde žádný produkt rychlého občerstvení a která se nachází i v chipsech, majonéze, kečupu, popcornu, krekrech atd., jsou trans-tuky.

Jedná se o hutnou tukovou hmotu, která je výsledkem hydrogenace (toto slovo se prostě nedá vyslovit) rostlinných olejů, které se při stoupající teplotě nasycují bublinkami vodíku.

Barviva, která dodávají barvu potravinám a samozřejmě i nápojům, způsobují alergie a zažívací potíže. Všechny uvedené doplňky výživy působí především na trávicí systém, takže kožním problémům v podobě dalšího kola vyrážek se bohužel nevyhnete.

Samozřejmě můžete říct: „Ale moje kamarádka, která miluje i dorty a šťavnatý hamburger s hranolky, je s pletí v pohodě. Možná to není všechno o sladkostech a rychlém občerstvení, ale o něčem jiném? Rychlé občerstvení a sladkosti jsou časovanou bombou. S největší pravděpodobností metabolické procesy v těle vaší přítelkyně neprobíhají stejným způsobem jako ve vašem, a to je normální.

Ta vaše okamžitě reaguje na to, co se mu nelíbí, ale její škodlivé látky se hromadí a teprve se uvidí, kdo z vás má v tomto případě větší štěstí. Vaše tělo samo vám napoví a řekne vám, co máte omezit. A kvůli rychlému občerstvení a sladkostem se v budoucnu může potýkat s problémy, které jsou mnohem závažnější než pupínky na obličeji – nadváha, obezita, nemoci trávicího systému, poruchy metabolismu.

Foto: Pixabay

Loading...
begonie