Pesto Giovanni Rana, 7 tun zablokováno v Janově: vše, co víme

Dlouhá cesta a také trochu podezřelá (alespoň podle pohraničních inspektorů ministerstva zdravotnictví, kteří ji zastavili) je ta, kterou udělalo janovské pesto pocházející z továrny Giovanni Rana v USA. Více než 7 tun omáčky bylo zablokováno v Janově, protože nevyhovělo kontrole totožnosti

Na konci ledna bylo v přístavu Janov zablokováno přes 7 tun pesta pocházejícího z USA. Jedná se o produkci Giovanni Rana určenou do zahraničí a prodávanou pod značkou Kirkland.

Ale co bylo na tomto nákladu tak podezřelého? Produkt, který se chlubil italským původem bazalky a značkou Dop, pocházel z chicagského závodu Giovanni Rana. Byl to tedy italský výrobek nebo ne?

Situace není příliš jasná a to, co čteme online, je značně matoucí. Zatím víme, že podle inspektorů ministerstva zdravotnictví, kteří to zablokovali, náklad nevyhovuje kontrole totožnosti a nesplňovaly by evropské předpisy o etiketách potravin.

Jak to? Problém spočívá právě v použité bazalce. Na obalu z Kirkland pesto je na něm umístěna značka Dop a na etiketě je uvedeno „Bazalkové pesto. 100% importovaná italská bazalka Dop – Genovese Basil”. V současnosti platný zákon však stanoví, že je „používání zeměpisných označení a označení původu v obchodních značkách je zakázáno“.

O tom, že surovina skutečně pochází z Itálie, mají inspektoři nejspíš pochybnosti vzhledem k tomu, že poslední zásilka dorazí z USA.

Nutno však říci, že je naprosto možné (i když podle nás zcela absurdní), že Giovanni Rana skutečně expedoval bazalku z Itálie na výrobu pesta, které se pak vyrobilo v USA a vrátilo se opět do Janova.

„husí výlet“ Že, alespoň z ekologických důvodů se tomu dalo předejít.

Giovanni Rana už to stejně má podal odvolání k Krajskému správnímu soudu Liguria získat zpět svých 800 sudů, které jsou v současné době zablokované a uchovávané v prostorách pohraničních zdravotnických orgánů a celní agentury La Spezia.

Pouze soudci TAR objasní, co se stalo, a rozhodnou, zda náklad uvolní či nikoli.

Odpověď Giovanni Rana

Společnost vysvětluje podivnou cestu jejich pesta, které se vyrábí s janovskou bazalkou zasílanou do USA z Itálie, která se pak vrací ve formě omáčky do naší země, připravená k prodeji na francouzském a španělském trhu, přesněji v Cotscu. obchody, které prodávají produkty značky Kirkland.

Ranovi právníci se také přou“totální generičnost“ poplatku, jako “Není jasné, proč by kontrola nebyla uspokojivá“.

Zdá se však, že společnost je přesvědčena o vítězství v odvolání, protože tvrdí, že vždy respektovala pravidla.

Sledujte nás na telegramu | Instagram | Facebook | Tik tak | Youtube

Zdroj: Efa News

Přečtěte si také:

Loading...
begonie