Tato velmi častá chyba ničí vaši pračku: už to nedělejte

Existuje opravdu častá chyba, která nedělá nic jiného, ​​než že ničí vaši pračku: absolutně se tomu vyhněte, abyste zachovali spotřebič. Pojďme podrobně zjistit, co to je.

Mezi klíčové domácí spotřebiče patří pračka je nepřehlédnutelným pilířem v našich domovech. Bez ní by náš život nebyl stejný: tento nástroj nám vlastně umožňuje mít čisté a voňavé oblečení stisknutím jediného tlačítka.

Před jeho vynálezem byly věci velmi odlišné: praly se hodiny ručním praním, vynakládaly nesmírné úsilí, plýtvaly spoustou vody a nedařily se získat takové látky bez skvrn. Narozen na konci osmnáctého stoletíod té doby až do dneška nás zbavila skutečně náročného úkolu a zajistila, že můžeme mít dokonalé prádlo během okamžiku.

S technologickými inovacemi byly vynalezeny stále nejmodernější modely, které nám umožňují dosáhnout ještě neuvěřitelnějších výsledků a také výrazně snížit spotřebu, zejména díky typům patřícím do energetických tříd, jako je A.

Přesto je opravdu důležité náš spotřebič co nejlépe chránit vědět, jak jej optimálně používat a vyvarovat se určitých chyb které by to skutečně mohly podkopat. Je tam jeden konkrétní mýlím se které mnozí dělají a vyhýbají se. Pojďme to zjistit podrobně.

Rozšířená chyba, která podkopává pračku: co to je, drž se od toho dál

Když spustíte pračku, často to děláte ve spěchu. Ale to je velká chyba: je to lepší udělejte si minutu navíc a udělejte vše správně. Ve skutečnosti nějaké jsou chyb, kterým je třeba se vyhnout což může ohrozit jak pračku, tak oblečení, které se chystáme prát.

Uvnitř kapes oblečení jsou často zbytky jako např účtenky, kapesníčky a mnoho dalšího. Neodstranění znamená hluboké podkopání spotřebiče a riziko zničení prádla.

Dotyčné pozůstatky mohou jít do nevratně ovlivnit filtr naší pračky. Když tedy spotřebič nakládáme, musíme vždy pečlivě zkontrolovat, zda v kapsách nejsou žádné tyto prvky, které je od všeho uvolní.

Další chybou, kterou neudělat, je vždy zavírat koš. Zejména když vyprané prádlo vyndáme, uvnitř pračky se hromadí velká vlhkost. Právě z tohoto důvodu v tu chvíli musíme ponechte koš otevřený, aby mohl vzduch dostatečně proudit, tím se zabrání hromadění přílišné vlhkosti, která je zodpovědná za vznik nepříjemných pachů a plísní, které mohou podkopat strojní zařízení.

Vždy se uchýlit k krátký program a používejte příliš nízké teploty jsou další chyby, kterých je třeba se vyvarovat: pokud je pravda, že nám šetří peníze (Objevte zde trik ohledně dveří k omezení spotřeby), z dlouhodobého hlediska nejsou pro spotřebič dobré, protože nečistí tak důkladně. Aby byla dezinfikována co nejlépe, doporučuje se jednou za měsíc spustit prázdnou pračku na 90 stupňů.

Loading...
begonie