Top 5 věcí, za které byste se neměli nikomu vymlouvat

Člověk nemůže žít bez sociálních vazeb, ale to neznamená, že je nutné se zcela přizpůsobovat názorům ostatních.

Někteří lidé se snaží ovládat ostatní a vnucují své chutě všem ostatním, snaží se v nás vyvolat pocit viny za to, že nejsme jako oni.

Za žádných okolností se tomu nesmíš poddat: musíš zůstat sám sebou.

Za co byste se neměli stydět:

1. Víra.

Samozřejmě, že v 21. století je docela těžké si víru udržet, ale to neznamená, že byste se za to měli stydět. Každý si volí sám, jak bude žít. Pokud se cítíte uvnitř prázdní bez víry, pak se nestaňte agnostikem nebo ateistou jen proto, abyste někoho potěšili.

2. Partner.

Osobní život je čistě vaše věc. Neměli byste dovolit svým přátelům a rodině, aby vám diktovali, jakého životního partnera si vyberete – vždyť s ním žijete a jste mu nablízku.

Pořád se nelze zalíbit úplně všem.

3. Práce.

Móda vysokých příjmů po celém světě objala každého: pokud člověk nevydělává peníze, pak není absolutně zajímavý. Jsou však respektované profese, které nejsou ziskové – učitel, hasič, zdravotní sestra atp.

To neznamená, že o takové lidi není zájem. Pokud vám vaše práce přináší potěšení, ale nepřináší vám peníze, pak to není důvod k rozpakům.

4. Hmotnost.

Ne každý má přirozeně vnější vzhled modelky, navíc jsou standardy krásy velmi podmíněné. Pokud máte sklony k nadváze, pak byste se měli starat pouze o své zdraví a ne o dojem, který váš vzhled dělá na ostatní.

5. Koníčky.

Pokud vás nezajímají módní koníčky, jako je jóga, meditace, pak to není důvod, abyste se vzdali vyšívání, pletení nebo čehokoli „nemódního“. Dejte do popředí své osobní potěšení, ne názor většiny.

Foto: Pixabay

Loading...
begonie